Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Flachgauer Radsporttage Montag - 12. April 2004 / Result Deutsch/English -- Sunday 03. March 2024

Result EliteC_Master

Flachgauer Radsporttage Montag

Veranstalter: RC Radsportmanagement Straßwalchen

Montag, 12. April 2004


Ergebnisliste: Elite C U23 Master

Länge 139,0 km
Schnitt 36,9 km/h
Pl.
Nr.
Name UCI-Code Kategorie Mannschaft
Zeit 
Rückstand
1 224 Cramer Sandro  GER19740522 Elite C D - RSV Rosenheim Frucade Werndl team 3:45:47  
2 120 Moser Florian  AUT19850121 Elite U23 ASVÖ ÖAMTC Sky Plastic Völkermarkt "  [+0:00]
3 186 Tockner Andreas  AUT19850523 Elite U23 ASKÖ Rapso Knittelfeld "   "
4 208 Wildauer Christian  AUT19690725 Elite C UNION Raiffeisen Radteam Tirol "   "
5 814 Kapfhammer Thomas  GER19840909 Elite U23 Radsportverein 1895 Passau - GER "   "
6 281 Vorderderfler Willibald  AUT19731220 Elite C ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr "   "
7 802 Wohlzog Peter  AUT19730927 Elite C ARBÖ Radsportteam Ried Eurol-Löffler RZL Poringer "   "
8 185 Gross Rudolf  AUT19551119 Elite C ARBÖ RC Velox Opel Dohr Eitweg 3:45:50  [+0:03]
9 216 Niederreiter Daniel  AUT19781221 Elite C ARBÖ Hallein "   "
10 197 Gumpenberger Christian  AUT19741218 Elite C ARBÖ Wüstenrot Fahrrad Hierl Strasswalchen "   "
11 810 Ortner Helmut  AUT19750301 Elite C MTB Team Bramberger AAG 3:45:53  [+0:06]
12 236 Mayer Hubert  GER19690216 Elite C Sportverein Wacker Burghausen E. V. - GER 3:48:05  [+2:18]
13 155 Leipold Hans-Jürgen  GER19850210 Elite U23 VC Ratisbona Team Stadler 3:48:10  [+2:23]
14 164 Fehr Matthias  GER19820404 Elite U23 D - TSV Unterhaching 3:48:13  [+2:26]
15 803 Senge David  GER19790214 Elite C RSC Ingolstadt "   "
16 813 Mörx Roland  AUT19720608 Elite C ARBÖ Hypobank Stattersdorf "   "
17 159 Höglauer Michael  GER19831115 Elite U23 Sportverein Wacker Burghausen E. V. - GER "   "
18 181 Bosek Dieter  AUT19720913 Elite C Volksbank Ideal Leingruber - GS III "   "
19 279 Mayer Wolfgang  GER19830829 Elite C Team Baier Landshut "   "
20 288 Fassl Mario  AUT19760727 Elite C GIGA Sport Club50 ÖBV-Team PSV-Wien "   "
21 117 Enzi Christopher  AUT19850222 Elite U23 ASVÖ ÖAMTC Sky Plastic Völkermarkt "   "
22 225 Hofer Andreas  AUT19840301 Elite U23 MTB u.Laufclub Aufi & Owi St.Johann i. P. "   "
23 206 Hechenblaickner Markus  AUT19820406 Elite U23 UNION Raiffeisen Radteam Tirol "   "
24 161 Schweighofer Michael  GER19820612 Elite U23 Sportverein Wacker Burghausen E. V. - GER "   "
25 297 Fröhlich Peter  AUT19811116 Elite C ARBÖ Sparkasse Neunkirchen "   "
26 221 Gabriel Michael  GER19740410 Elite C D - RSV Rosenheim Frucade Werndl team "   "
27 234 Krenn Peter  GER19841106 Elite U23 Ralph Denk Racing Team RSV Götting Bruckmühl "   "
28 298 Peyrl Helmut  AUT19730625 Elite C ARBÖ ASKÖ RC Linz Mc Donald's KTM "   "
29 267 Reinprecht Michael  AUT19780304 Elite C ARBÖ Pro Energetics Volksbank Köflach "   "
30 243 Wochinger Benedikt  GER19850923 Elite U23 Rottaler RV e.V. Team Bachmeier - GER "   "
31 291 Ziegaus Ralph  GER19790708 Elite C RSC Ingolstadt "   "
32 166 Hepp Christoph  GER19690822 Elite C D - TSV Unterhaching "   "
33 250 Kaindl Jürgen  AUT19741225 Elite C RC Tretlager Amstetten "   "
34 158 Utz Martin  GER19851125 Elite U23 Radsportgemeinschaft Ansbach e.V "   "
35 165 Nirschl Martin  GER19800102 Elite C D - TSV Unterhaching "   "
36 252 Wagner Bernd  AUT19771221 Elite C RC Tretlager Amstetten "   "
37 213 Schnöll Rupert-Johann  AUT19780503 Elite C ARBÖ Hallein "   "
38 162 Steinmeyer Julian  GER19840404 Elite U23 D - TSV Unterhaching "   "
39 201 Reich Thomas  AUT19740923 Elite C ARBÖ RC SK Vöest Europlat "   "
40 163 Huber Nico  GER19840720 Elite U23 D - TSV Unterhaching "   "
41 237 Daburger Seppi  GER19790424 Elite C Sportverein Wacker Burghausen E. V. - GER "   "

Anzahl der Starter: 71
Ausgeschiedene Fahrer: 30

 

Ergebnisliste: Master

Länge 139,0 km
Schnitt 36,9 km/h
Pl.
Nr.
Name UCI-Code Kategorie Mannschaft
Zeit 
Rückstand
1 188 Stadlbauer Josef  AUT19660307 Master Elite Radclub Resch & Frisch - Eybl - Wels GS III 3:45:47  
2 233 Kargl Heinz  GER19590927 Master II TSV Bad Endorf 3:47:41  [+1:54]
3 812 Pöckl Alo  GER19600111 Master I RSCI Wolfratshausen "   "
4 271 Westermayer Thomas  AUT19720309 Elite C ARBÖ Pro Energetics Volksbank Köflach 3:48:13  [+2:26]
5 245 Girnghuber Michael  GER19640317 Master I Rottaler RV e.V. Team Bachmeier - GER "   "
6 157 Keßler Marco  GER19711222 Master Elite Radsportgemeinschaft Ansbach e.V "   "
7 230 Hübl Michael  AUT19710111 Master Elite RC UNION Haus Die steiermärkische Planaibahnen "   "
8 806 Schwab Peter  AUT19611220 Master I RC Marille Krems "   "
9 193 Friedl Andreas  AUT19630202 Master I RC ARBÖ Grassinger Bikers Best Huber E-Tech Pinarello Sparkasse Lambach "   "
10 209 Moser Michael  AUT19710206 Master Elite ARBÖ Hallein "   "
11 817 Graf Peter  NED19621129 Master I RSV Grafenau "   "
12 191 Gratzl Walter  AUT19471117 Master IV ARBÖ Bischofshofen Radsport Kappacher UNIQA "   "
13 294 Laimgruber Bernhard  AUT19740528 Master Elite KTM Mountainbiker Gore Bikewear "   "

Anzahl der Starter: 30
Ausgeschiedene Fahrer: 17

 


>>>Results>>> markus.lindinger@aon.at
© 2002 Wolfgang Lindinger. Alle Rechte vorbehalten.

Montag, 12. April 2004, 20:55 Uhr

   

© 2024 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details