Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / Österreichische Staatsmeisterschaft - Berg - Judenburg - 8. September 2012 / starter list Deutsch/English -- Tuesday 09. August 2022

starter list Österreichische Staatsmeisterschaft - Berg - Judenburg
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Amateure, Junioren
31BRANDSTÄTTER Christoph AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
32GALUN Kevin AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
33GRATZER Dominik AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
36WAIBEL Andreas AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
37WALCH Roland AUTAmateureARBÖ Rapso Knittelfeld
38RATKIC Robin AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
39SCHERR Mario AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
40KROGER Bernhard AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
44STÜCKLER Markus AUTAmateureBike und RC Lavanttal
45KIENZL Mario AUTAmateureBike und RC Lavanttal
46WABNEGG Daniel AUTAmateureESR Racing Radfuchs
52POSPISIL Jan AUTAmateureNYX 2Radchaoten.com
53WACHTER Alexander AUTJuniorenÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
54SCHÖNBERGER Sebastian AUTJuniorenRadsportteam RZL Software Ried
55HOLZINGER Alexander AUTJuniorenRadsportteam RZL Software Ried
56KIRCH Mario AUTAmateureRC ARBÖ SK Voest
57RETTENEGGER Thomas AUTAmateureRC ARBÖ Trieben
58LEHNER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
59EICHINGER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
60UMHALLER Thomas AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
61WALZEL Andreas AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
62MITTERHUMER Stefan AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
63UMHALLER Andreas AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
64MÜHLBERGER Gregor AUTJuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
65REINPRECHT Georg AUTAmateureRC Burkert-Druck Pottendorf
66REDTENBACHER Paul AUTJuniorenRC DANA Pyhrn Priel
67MAIER Mario AUTAmateureRC www.atterbiker.at
68IMREK Dominik AUTJuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
69BODNAR Krisztian HUNAmateureRSC ARBÖ Südburgenland
70TRAXL Andreas AUTAmateureTeam Mooserwirt Rildey St Anton
73KIENZL Daniel AUTJuniorenARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
74STIPER Lukas AUTJuniorenARBÖ at2steel Bruck/Mur
75FORTHUBER Andreas AUTAmateureARBÖ Hallein
76FISCHWENGER Markus AUTJuniorenARBÖ Hallein
78MEIERHOFER Dominik AUTJuniorenARBÖ Hallein
79FÜRWEGER Stefan AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
80FÜRWEGER Michael AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
81GRATZL Thomas AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
82BRUMMER Manuel AUTAmateureRC CFK Ovilava Wels
83WIEDNER Dominik AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
84PAULUS Dennis AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
85FRIEDRICH Dieter AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
86GRUBER Christian AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
87PAMMER Rene AUTAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
88HAMERL Florian AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
89HIER Alexander AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
90HEMETSBERGER Christian AUTAmateureNaturfreunde Raiffeisen Mondseeland
91GERETSCHNIG Martin AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
92FETTER Heimo AUTHerrenRadsport Sampl/Lungau
93PFEIFFER Andreas AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
94LAMMER Peter AUTAmateureRC Hochschwab Aflenz
95PITZL Helmut AUTHerrenRC Hochschwab Aflenz
96NEFF Wolfgang AUTAmateureRC Hochschwab Aflenz
97MIEDL Erwin AUTAmateure
98WEDENHIN Heimo AUTAmateure
Frauen, Juniorinnen
1HAHN Jacqueline AUTElite FrauenSquadra Scappatella
2KOLLMANN Christina AUTElite FrauenSquadra Scappatella
3PERCHTOLD Christina AUTElite FrauenSquadra Scappatella
4PINTARELLI Daniela AUTElite FrauenSquadra Scappatella
5PLEYER Lisa AUTElite FrauenSquadra Scappatella
6SCHLAGER Claudia AUTElite FrauenSquadra Scappatella
8SLAVINEC Romana AUTElite FrauenARBÖ Rapso Knittelfeld
9CIZGIN Pelin AUTElite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
10GÜRTLER Lisa AUTJuniorinnenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
12RITTER Martina AUTElite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
13STOCKER Brigitte GERElite FrauenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
14EBNER Susanne AUTJuniorinnenARBÖ Löffler Ladies Team
15GAßNER Astrid AUTJuniorinnenARBÖ Löffler Ladies Team
16RIEGLER Elisabeth AUTJuniorinnenARBÖ Löffler Ladies Team
17RIJKES Sarah AUTElite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
18VAN OIJEN Alisa AUTElite FrauenARBÖ Löffler Ladies Team
19HILBER Julia AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
20RATKIC Larissa AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
21TESAR Barbara AUTElite FrauenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
24MAYER Barbara AUTElite FrauenRC ARBÖ SK Voest
26PFISTERER Claudia AUTElite FrauenLRC Pedalritter Almtal
27PEKOVITS Karin AUTElite FrauenSquadra Scappatella
28GRATZL Brigitta AUTElite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
U17
101DALLINGER Christian AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
102GRATZER Thorsten AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
103GURSCH Georg AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
104FRIEDRICH Fabio AUTU-17Team Epoint ARBÖ Volksbank
105DYCZEK Felix AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
106KOPFAUF Markus AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
107KROGER Klemens AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
108DAMHOFER Stefan AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
109GRASL Patrick AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
110GRUBER Julian AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
111GRUBER Thomas AUTU-17Die NÖ Rad Union
112GRUBER Fabian AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
113EBNER Daniel AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
114MORIANZ Fabian AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
115BRKIC Benjamin AUTU-17ÖAMTC Recheis Scott Lattella
116WAGNEDER Johannes AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
117BERNDL David AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
118BRANDSTÄTTER Martin AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
119FRIEDL Nils AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
120PINTER Oliver AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
122HUBER Marcel AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
123STUMMER Fabian AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
124PÖPPL Tobias AUTU-17RC ANF Mazda Eder Walding
125SCHWARZENECKER Ramin AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf
126FIDLER Gerd AUTU-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
127HOFMANN Patrick AUTU-17RC UNION einDRUCK Sarleinsbach
128TSCHANY Daniel AUTU-17RC www.atterbiker.at
129FÜHRER Alexander AUTU-17RLM Wien
130APPELTAUER Samuel AUTU-17RLM Wien
131GAMPER Patrick AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
132KNAPP Daniel AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
133BELULI Dominik AUTU-17Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
134NEUHAUSER Marcel AUTU-17ARBÖ Hallein
135VOGRIN Frederik AUTU-17RC Grafenbach NÖ Süd
136SCHEMMEL Daniel AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
137TAFERNER Stefan AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
138WINTER Stefan AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2022 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details