Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / GP Südkärnten - 3. Juni 2012 / starter list Deutsch/English -- Wednesday 17. August 2022

starter list GP Südkärnten
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Junioren
71REDTENBACHER Paul AUTJuniorenRC DANA Pyhrn Priel
72LENTSCH Urban AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
73GOTTARDIS Maximilian AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
74SCHULTUS Patric AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
75WACHTER Alexander AUTJuniorenÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
76KIENZL Daniel AUTJuniorenARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
77HIER Alexander AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
78HAMERL Florian AUTJuniorenRC steiner-tv ARBÖ Raaba
79RUMPL Clemens AUTJuniorenARBÖ Weichberger Purgstall
80VISINTIN Simone ITAJuniorenABS Danieli Friuli
81URSELLA Giacomo ITAJuniorenABS Danieli Friuli
82SGURA Gabriele ITAJuniorenABS Danieli Friuli
83MANSUTTI Mattia ITAJuniorenABS Danieli Friuli
84DEBELLIS Stefano ITAJuniorenABS Danieli Friuli
85HAGER Dominik AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
86SCHIPLINGER Florian AUTJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
87MAYER Michael AUTJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
88KRALL Sebastian AUTJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
89WÖHRER Andreas AUTJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
90BOSMANN Patrick AUTJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
91SVAB Jernej SLOJuniorenTeam Sava kranj
92RAZINGAR Matej SLOJuniorenTeam Sava kranj
93POLJANEC Miha SLOJuniorenTeam Sava kranj
94MOHORIC Matej SLOJuniorenTeam Sava kranj
95MAV Primoz SLOJuniorenTeam Sava kranj
96LOGAR Tadej SLOJuniorenTeam Sava kranj
97KOVACIC Luka SLOJuniorenTeam Sava kranj
98KOROSEC Nace SLOJuniorenTeam Sava kranj
99KLEMENCIC Blaz SLOJuniorenTeam Sava kranj
100KATRASNIK Gasper SLOJuniorenTeam Sava kranj
101HOMAN Gregor SLOJuniorenTeam Sava kranj
102GABROVSEK Patrik SLOJuniorenTeam Sava kranj
103MASTALLER Stefan AUTJuniorenRLM Wien
104MAYERHOFER Valentin AUTJuniorenRLM Wien
105EICHINGER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
106LEHNER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
107MITTERHUMER Stefan AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
108UMHALLER Thomas AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
109WALZEL Andreas AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
110WINDISCHBAUER Johannes AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
111WOLFSJÄGER Patrik AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
112MIKOLIC Saso SLOJuniorenPerutnina Ptuj
113SIREC Matic SLOJuniorenPerutnina Ptuj
114KURNIK Aleks SLOJuniorenPerutnina Ptuj
115IMREK Dominik AUTJuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
116HOLZINGER Alexander AUTJuniorenRadsportteam RZL Software Ried
117SCHÖNBERGER Sebastian AUTJuniorenRadsportteam RZL Software Ried
118REINER Elisabeth AUTElite FrauenABUS Nutrixxion
119JÄGER Patrick AUTJuniorenVolksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
120WAUCH Tobias AUTJuniorenVolksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
121PAULUS Dennis AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
122SCHERR Mario AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
123KROGER Bernhard AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
124RATKIC Robin AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
125POLITSCH Silvio AUTJuniorenUNION RC Lassnitzhöhe
126LESJAK Martin AUTJuniorenARBÖ RLM OMYA Villach
127STOCK Mario AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
128BAUMANN Lukas AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
129MOSSER Raphael AUTJuniorenALTIS the bike team Villach ÖAMTC ASVÖ
130WOLBANK Daniel AUTJuniorenALTIS the bike team Villach ÖAMTC ASVÖ
131SCHNEIDER Michael AUTJuniorenÖAMTC Raika Althofen
132ZELLER Lukas AUTJuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
133MÜHLBERGER Gregor AUTJuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
134OBERRAUTER Mario AUTJuniorenARBÖ Carinthia Power Bike
135FISCHWENGER Markus AUTJuniorenARBÖ Hallein
136MEIERHOFER Dominik AUTJuniorenARBÖ Hallein
137AUER Daniel AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
138BRUS Alexander AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
139DERLER Tobias AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
140PFEIFFER Andreas AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
141SCHLEMMER Lukas AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
142MATTHEIS Oliver GERJuniorenRSC Auto Brosc Kempten
143SPRENGER Michael AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
144LIEB Alexander AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
145GRAßMAIR Andreas AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
146GALUN Kevin AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
147BRANDSTÄTTER Christoph AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
148GRATZER Dominik AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
149WAIBEL Andreas AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
U15-Mädchen
261SCHWEINBERGER Christina AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
262SCHWEINBERGER Kathrin AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
263TAXER Verena AUTMädchenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
264LAMPRECHT Fabian AUTU-15ARBÖ RLM OMYA Villach
265POSSEGGER Fabian AUTU-15ARBÖ RLM OMYA Villach
266GAMPER Florian AUTU-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
267GAMPER Mario AUTU-15UNION Raiffeisen Radteam Tirol
268MARCHESAN Gabriel ITAU-15Team Isonzo - Ciclistica Pieris
269QUARGNAL Simone ITAU-15Team Isonzo - Ciclistica Pieris
270FRANDOLI Matteo ITAU-15Team Isonzo - Ciclistica Pieris
271BORTOLI Christian ITAU-15Team Isonzo - Ciclistica Pieris
272MAZZERO Marco ITAU-15Team Isonzo - Ciclistica Pieris
273LAURENCIC Matej ITAU-15Team Isonzo - Ciclistica Pieris
274RUSSI Mario ITAU-15Team Isonzo - Ciclistica Pieris
275KRATZER Lukas AUTU-15ASVÖ Volksbank Birkfeld
276REITBAUER Jakob AUTU-15Radsportteam RZL Software Ried
277IRENDORFER Moritz AUTU-15RC ARBÖ Trieben
278FRIEDRICH Florian AUTU-15Team Epoint ARBÖ Volksbank
279FRIEDRICH Marco AUTU-15Team Epoint ARBÖ Volksbank
280NEUMANN Lukas AUTU-15Team Epoint ARBÖ Volksbank
281DEBELLIS Davide ITAU-15A.S.D. Ciclistica Bujese
282FRANCSCHINO Enrico ITAU-15A.S.D. Ciclistica Bujese
283DE CECCO Francesco ITAU-15A.S.D. Ciclistica Bujese
284KIRCHMAYR Laurenz AUTU-15ARBÖ Weichberger Purgstall
285IMREK Tatjana AUTMädchenRSC ARBÖ Südburgenland
286WIELTSCHNIG Julia AUTMädchenARBÖ Carinthia Power Bike
287SCHILLING Marlene AUTMädchenDie NÖ Rad Union
288WILLINGER Nadine AUTMädchenDie NÖ Rad Union
289JERETINA Katja SLOMädchenRadenska KDFT
290MOSSER Nina AUTMädchenALTIS the bike team Villach ÖAMTC ASVÖ
291SCHARF Michaela AUTMädchenARBÖ Rapso Knittelfeld
292DEL SAL Eduardo ITAU-15V.C. Latisana
293DISIOT Angelo ITAU-15V.C. Latisana
294LORENZETTO Michele ITAU-15V.C. Latisana
295RIEGLER Anna AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
296SANDHOFER Carolina AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
297SCHAUPPENLEHNER Evelyn AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
298HEIGL Nadja AUTMädchenRLM Wien
299ADELSBERGER Angela AUTMädchenASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
300HASLINGER Tobias AUTU-15ASKÖ ARBÖ Waidhofen/Ybbs
301GALLO Francesco ITAU-15ASD. SC Fontanafredda
302DI BENEDETTO Stefano ITAU-15ASD Ciclistica Bujese
303CATTAI Riccardo ITAU-15ASD. GC.Pasiano
304KIERNER Florian AUTU-15RC ARBÖ Wels Gourmetfein
305BAUER Clemens AUTU-15RSC ARBÖ Südburgenland
306OSWALD Jakob AUTU-15RSC ARBÖ Südburgenland
307KÖNIG Christian AUTU-15Die NÖ Rad Union
308HOFFMANN Tristan AUTU-15Die NÖ Rad Union
U17
161EBNER Daniel AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
162GRUBER Fabian AUTU-17ÖAMTC Bikepalast RC Tirol
163MARCUZZI Francesco ITAU-17ABS Danieli Friuli
164ROSSI Federico ITAU-17ABS Danieli Friuli
165DE MONTE Davide ITAU-17ABS Danieli Friuli
166COPETTI Angelo ITAU-17ABS Danieli Friuli
167CHITTARO Davide ITAU-17ABS Danieli Friuli
168BUTTO Christian ITAU-17ABS Danieli Friuli
169ZUPAN Aljaz SLOU-17Team Sava kranj
170ZUBANOVIC Tim SLOU-17Team Sava kranj
171TOMAZIN Miha SLOU-17Team Sava kranj
172STEPEC Jakob SLOU-17Team Sava kranj
173SPENDOV Tomaz SLOU-17Team Sava kranj
174DEMSAR Ziga SLOU-17Team Sava kranj
175BASAJ Tevz SLOU-17Team Sava kranj
176ARNEZ Nejc SLOU-17Team Sava kranj
177APPELTAUER Samuel AUTU-17RLM Wien
178FÜHRER Alexander AUTU-17RLM Wien
179RITZINGER Felix AUTU-17RLM Wien
180FRIEDL Nils AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
181HUBER Marcel AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
182KLAFFENBÖCK Florian AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
183PINTER Oliver AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
184STUMMER Fabian AUTU-17RC ARBÖ Wels Gourmetfein
185PLAJNSEK Alen SLOU-17Perutnina Ptuj
186BEDENIK Manuel SLOU-17Perutnina Ptuj
187MOHOROKO Mitja SLOU-17Perutnina Ptuj
188SERDINSEK Mitja SLOU-17Perutnina Ptuj
189ROGINA Nejc SLOU-17Perutnina Ptuj
190KORPAR Ales SLOU-17Perutnina Ptuj
191MEDVED Nino SLLU-17Perutnina Ptuj
192EBERHARDT Verena AUTJuniorinnenRSC ARBÖ Südburgenland
193BERNDL David AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
194BRANDSTÄTTER Martin AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
195WAGNEDER Johannes AUTU-17Radsportteam RZL Software Ried
196MORATTI Christian ITAU-17Team Isonzo - Ciclistica Pieris
197BELULI Dominik AUTU-17Volksbank ÖAMTC Schwalbe Rankweil
198GRUBER Thomas AUTU-17Die NÖ Rad Union
199DYCZEK Felix AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
200KROGER Klemens AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
201SCHEMMEL Daniel AUTU-17JUFA Junior Cycling Team Graz
202HACK Philipp AUTU-17ALTIS the bike team Villach ÖAMTC ASVÖ
203JESINGER Julian AUTU-17ALTIS the bike team Villach ÖAMTC ASVÖ
204MOSER Max AUTU-17ALTIS the bike team Villach ÖAMTC ASVÖ
205WOLBANK Leon AUTU-17ALTIS the bike team Villach ÖAMTC ASVÖ
206GAMPER Patrick AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
207KNAPP Daniel AUTU-17UNION Raiffeisen Radteam Tirol
208STEPISNIK Jure SLOU-17Radenska KD Zivljenje
209DOLINAR Tilen SLOU-17Radenska KD Zivljenje
210KOVAC Mike SLOU-17Radenska KD Zivljenje
211PENKO Izidor SLOU-17Radenska KD Zivljenje
212POGACAR Tilen SLOU-17Radenska KD Zivljenje
213ANDREJAS Zan SLOU-17Radenska KD Zivljenje
214LEVICNIK Zan SLOU-17Radenska KD Zivljenje
215KREFT Ziga SLOU-17Radenska KD Zivljenje
216MOCNIK Klemen SLOU-17Radenska KD Zivljenje
217FRANZOT Ziga SLOU-17Radenska KD Zivljenje
218USTAR Anze Jon SLOU-17Radenska KD Zivljenje
219BOKAN Gasper SLOU-17Radenska KD Zivljenje
220NEUHAUSER Marcel AUTU-17ARBÖ Hallein
221TAFERNER Stefan AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
222SORGER Mario AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
223WINTER Stefan AUTU-17ASVÖ Volksbank Birkfeld
224BOZIC Jon SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
225GABRIJEL Jan SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
226ISKRA Simon SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
227MESOJEDEC Matej SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
228MUHIC Benjamin SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
229PAJEK Luka SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
230PER Gorazd SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
231PETRIC Vito SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
232RAJK Luka SLOU-17Adria Mobil - Slowenien
233TSCHANY Daniel AUTU-17RC www.atterbiker.at
234FRIEDRICH Fabio AUTU-17Team Epoint ARBÖ Volksbank
235DALLINGER Christian AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
236GRATZER Thorsten AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
237GURSCH Georg AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
238GRASL Patrick AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
239GRUBER Julian AUTU-17ARBÖ Weichberger Purgstall
240SCHWARZENECKER Ramin AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf
241MORIANZ Fabian AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
242KOSOVEL Tadej SLOU-17KK Grega Bole Bled
243VEBER Matic SLOU-17KK Grega Bole Bled
244PAZLAR Anze SLOU-17KK Grega Bole Bled
245NOVAK Grega SLOU-17Kolesarski Klub Bled
246PERCHTOLD Christina AUTElite FrauenSquadra Scappatella
247HILBER Julia AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
248RATKIC Larissa AUTJuniorinnenARBÖ ASKÖ Graz RLM Stmk
249BRKIC Benjamin AUTU-17ÖAMTC Recheis Scott Lattella
250MOSER Benjamin AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
251LOFERER Alexander AUTU-17RC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
252SZABO Patrik HUNU-17ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
253GÜRTLER Lisa AUTJuniorinnenARBÖ Radteam Vitalogic Niederösterreich
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2022 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details