Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / 50. Int. Kirschblütenrennen - 10. April 2011 / Starter list Deutsch/English -- Thursday 13. June 2024

Starter list 50. Int. Kirschblütenrennen
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Amateure
301STRIGL Klaus AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
302ZOJER Phillipp AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
303MAYR Robert AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
304UMHALLER Andreas AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
305STADLER Alexander AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
306HINTRINGER Hans-Jürgen AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
307ETZLSTORFER Stefan AUTAmateureRC ARBÖ Wels Gourmetfein
308KATZENMAYER Dietmar AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
309MOSER Christian AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
310FÜRWEGER Michael AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
311GRATZL Thomas AUTAmateureARBÖ Grassinger Lambach
312ROSSMANN Mario AUTAmateureRC CFK Ovilava
313HÖGLINGER Stefan AUTAmateureRC CFK Ovilava
314ÖHLBÖCK Ulrich AUTAmateureRC CFK Ovilava
315BRUMMER Manuel AUTAmateureRC CFK Ovilava
316GRUBER Christian AUTAmateureRC CFK Ovilava
317SCHMIDSBERGER Norbert AUTAmateureRC CFK Ovilava
318KASBERGER Christoph GERAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
319WURM Werner AUTAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
320STARLINGER Christian AUTAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
321VOGLHOFER Thomas AUTAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
322PÖPPEL Andreas GERAmateureRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
323GLETTLER Manfred AUTAmateureRC Tri Run ARBÖ Weiz
324KLEINHAPPL Christian AUTAmateureRC Tri Run ARBÖ Weiz
325HEIS Tobias AUTAmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
326PICHLER David AUTAmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
327BURGER Andreas AUTAmateureÖAMTC Bikepalast RC Tirol
328TREFFER Martin AUTAmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
329POGRIELZ Ingo AUTAmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
330BRITZMANN Christoph AUTAmateureHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
331WILLINGER Markus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
332PETZ Franz AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
333KÖNIG Florian AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
334WIEDNER Dominik AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
335EXNER Klaus AUTAmateureARBÖ Sparkasse Neunkirchen
336WASNER Andreas AUTMaster IARBÖ Radsport Kiesl
337KRENN Gerhard AUTAmateureARBÖ Radsport Kiesl
338FREIMÜLLER Mathias AUTAmateureCycling Gents Racing Team
339PIMMINGSTORFER Alois AUTAmateureCycling Gents Racing Team
340HENS Markus AUTAmateureCycling Gents Racing Team
341GÖTSCHHOFER Wolfgang AUTAmateureCycling Gents Racing Team
342BAUMGARTNER Peter P. AUTAmateureCycling Gents Racing Team
343SCHÖRINGHUMER Harald AUTAmateureVC Sonntagsfahrer Linz
344LINDNER Stefan AUTAmateureVC Sonntagsfahrer Linz
345PICHLER Andreas AUTAmateureVC Sonntagsfahrer Linz
346STOCKMEYER Fabian AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
347NEURAUTER Armin AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
348SANTER Ingo AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
349NÖSIG Emanuel AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
350NIMMRICHTER Peter AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
351HASLINGER Simon AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
352WIESER Martin AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
353STABENTENTHEINER Riccardo AUTAmateureUnion-Sporthütte.at
354KLAUSECKER Simon AUTAmateureTeam Instec
355WIESER Georg AUTAmateureTeam Instec
356PREINERSTORFER Hannes AUTAmateureTeam Instec
357HÜBL Michael AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
358FRIEDRICH Dieter AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
359REINPRECHT Michael AUTAmateureTeam Epoint ARBÖ Volksbank
360JUNG Manuel AUTAmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
361BAUMANN Markus AUTAmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
362FISCHERLEHNER Martin AUTAmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
363WÖHRER Bernhard AUTAmateureRadsport Fischerlehner Pedaleros
364SCALET Jürgen AUTAmateureGranitbiker Kleinzell
365HAIDER Günther AUTAmateureGranitbiker Kleinzell
366SCHÜRZ Christoph AUTAmateureGranitbiker Kleinzell
367WABNEGG Daniel AUTAmateureESR Racing Radfuchs
368NEUHOLD Karl AUTAmateureESR Racing Radfuchs
369KLAUSNER Andreas AUTAmateureESR Racing Radfuchs
370ROTHSCHEDL Robert AUTAmateureESR Racing Radfuchs
371KOTNIK Rene AUTAmateureESR Racing Radfuchs
372GOLLINGER Karl-Heinz AUTAmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
373HERR Stefan AUTAmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
374TAUCHER Jörg AUTAmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
375PLANK Martin AUTAmateureASVÖ Radl-Eck Cycling
376GRÜNWALDER Lukas AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
377GRUBER Christian AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
378SPITZER Martin AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
379OBWALLER Hans Peter AUTAmateureRoadbike-Holidays-KTM
380ZELLER Valentin AUTAmateureRoadbike-Holidays-KTM
381RENSCHKE Tobias GERAmateureSportunion Prinzersdorf
382KRONISTER Alexander AUTAmateureSportunion Prinzersdorf
383HECHENBLAICKNER Markus AUTAmateureTeam Mooserwirt
384JENNY Tobias AUTAmateureTeam Mooserwirt
385TRAXL Andreas AUTAmateureTeam Mooserwirt
386FASSL Mario AUTAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
387OCHSENHOFER Peter AUTAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
388CSENAR Christian AUTAmateureUnion Cycling Team Niederösterreich
389SCHÖRGHOFER Thomas AUTAmateureUnion RADWERK2010 Eugendorf
390STEINER Klaus AUTAmateureUNION Raiffeisen Radteam Tirol
391POLITSCH Robert AUTAmateureUNION RC Lassnitzhöhe
392SCHOENFELD Romuald AUTAmateurewww.4sports.at
393LANSER Mathias AUTAmateureTUS Caska Pucher Feldbach
394GÖSSLER Clemens AUTAmateureARBÖ at2steel Bruck/Mur
395WYSS Manuel AUTAmateure
396WLADKOWSKI Thomas AUTAmateure
397HALBMAYR Hannes AUTAmateureRC Tretlager Amstetten
398HOFMANN Friedrich GERAmateureHaderer Sports Team
399WURZER Ronald AUTAmateure
400ATZINGER Michael AUTAmateureSU Fischlham
401GSTREIN Stefan AUTAmateureURC Ötztal Sunup Sports
402RÖCKLINGER Matthias AUTAmateureASKÖ ARBÖ SHS Waidhofen/Ybbs
403BAUER René AUTAmateureRC bikepalast.com Salzburg
404PEYRL Helmut AUTAmateureARBÖ RC Linz
405STRUNZ Stefan GERAmateureARBÖ Rapso Knittelfeld
406HEMETSBERGER Christian AUTAmateureNaturfreunde Raiffeisen Mondseeland
407REINPRECHT Georg AUTAmateureRC Burkert-Druck Pottendorf
408STAMMHAMMER Thomas AUTAmateureRC Maroitalia Racing Team
409EIBECK Wolfgang AUTAmateureRC RIH ASVÖ Erste Bank Tulln
410MAIER Mario AUTAmateureRC www.atterbiker.at
411KOCH Manfred AUTAmateureRSC Krems
412RAUTNER Friedrich AUTAmateureRSC Krems
413HAUER Gerald AUTAmateureSportunion MTB Team
414HUBER Franz AUTMaster IASVÖ Radl-Eck Cycling
415VOLLMANN Mario AUTMaster IASVÖ Radl-Eck Cycling
416TAUCHER Johann AUTMaster IASVÖ Radl-Eck Cycling
417FUCHS Johann AUTMaster IASVÖ Radl-Eck Cycling
418KRANZER Andreas AUTMaster IRC Amstetten Ginner
419PENN Mario AUTMaster IRC Amstetten Ginner
420REIFENMÜLLER Mario AUTMaster IRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
421HUEBMER Gottfried AUTMaster IRC-Urltal BSG Union Mauer
422PRIEßNER Günther AUTMaster IRSC Amplatz
423SCHÖN Ewald AUTMaster IRSC Krems
424HEIGL Leopold AUTMaster ISportunion MTB Team
425LECHNITZ Alfred AUTMaster IRC Schnecke ASVÖ Wien
426TUTSCHEK Karl AUTMaster IRC bikepalast.com Salzburg
427SIRAKI Helmut AUTMaster IÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
428MICK Gerald AUTMaster IKTM Donau Fritzi Racing
429OTT Christian AUTMaster IKollar Cycling Team Stattersdorf
430KREBS Peter AUTMaster IARV Vychodil Vredestein
431WIEDNER Alfred AUTMaster IARBÖ Sparkasse Neunkirchen
432PINCZKER Werner AUTMaster IARBÖ RC SK Vöest
433PRAHER Manfred AUTMaster IGranitbiker Kleinzell
434LACKNER Wolfgang AUTMaster IPSV Giga Sport Wien
435PÖLTL Friedrich AUTMaster ITSV Hartberg Kappler Sparkasse
436GREBER Werner GERMaster IVeloteam Landshut
437ZAUNER Johannes AUTMaster ITSV Frankenmarkt
438GILLMAYR Karl AUTMaster IIRC ARBÖ Wels Gourmetfein
439GOLUSZKA Peter AUTMaster IIRC ARBÖ Tretwerk Wienstrom
440KEMETHOFER Reinhard AUTMaster IIARBÖ RC SK Vöest
441GÖSSLER Ulrich AUTMaster IITeam Epoint ARBÖ Volksbank
442POSCHNER Gerhard GERMaster IIRSK-RSV Freilassing
443BARTONEK Robert AUTMaster IIUNION Unterguggenberger Wörgl
444RATH Friedrich AUTMaster IITUS Caska Pucher Feldbach
445HANDLER Josef AUTMaster IITSV Hartberg Kappler Sparkasse
446TREITLER Wolfgang AUTMaster IIRC Schnecke ASVÖ Wien
447TEIGL Klaus AUTMaster IIRC Grafenbach NÖ Süd
448SCHRATTENECKER Josef AUTMaster IIIARBÖ Grassinger Lambach
449KARL Walter GERMaster IIIRSK-RSV Freilassing
450STEINWENDER Alfred AUTMaster IIIARBÖ Steyr
451GUGLER Günter AUTMaster IIIRC Amstetten Ginner
452BRUCHMANN Franz AUTMaster IIITSV Hartberg Kappler Sparkasse
453HÖSEL Heinz AUTMaster IIITeam Epoint ARBÖ Volksbank
454FLADERER Peter AUTMaster IIIARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
455SCHULER Ernst AUTMaster IIIÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
460SPIELAUER Dietmar AUTAmateureARBÖ IMCOM 24 Vredestein
461HANSL Rudolf AUTMaster IIARBÖ IMCOM 24 Vredestein
462KREMMAIER Florian AUTAmateureRC ANF Mazda Eder Walding
463FRÖSCHL Christian AUTAmateureRC ANF Mazda Eder Walding
464PLAT Maikel AUTAmateurebikeklinik.com
465PLAVCAN Oliver AUTAmateureVC Sonntagsfahrer Linz
466STANGER Raimund AUTMaster IRadsp. Stanger Kitzbühel
467SINZINGER Alois AUTMaster IARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
468HAUSER Patrick AUTAmateureRC CFK Ovilava
469BIELER Christoph AUTAmateureTeam Mooserwirt
470GATTRINGER Manfred AUTMaster IASVÖ SV Gallneukirchen
471GRAFINGER Manuel AUTAmateureTeam Instec
Elite
1AUER Gernot AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
2GRAF Andreas AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
3ILLENBERGER Paul AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
4LINDLBAUER Christoph AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
5PÖSTLBERGER Lukas AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
6RABITSCH Stephan AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
7RIEBENBAUER Werner AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
8RISKA Martin SVKEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
9SOKOL Jan AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
10SOKOLL Christoph AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
11TALHAMMER Hans-Jörg AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
12TRAMPUSCH Gerhard AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
13WIENEROITHER Matthias AUTU23RC ARBÖ Wels Gourmetfein
14ZOIDL Riccardo AUTEliteRC ARBÖ Wels Gourmetfein
15REITER Daniel AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
16GRÖMER Phillip AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
17HASIBEDER Thomas AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
18RANACHER Lukas AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
19SCHINAGL Philip AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
20TÄUBEL Christoph AUTU23ARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
21LECHNER Petr CZEEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
22STADLER Stefan AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
23PROBST Rupert AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
24PROBST Stefan AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
25PAVITSCHITZ Christian AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
26BISSINGER Florian GEREliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
27KRATOCHVILA Jakub CZEEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
28GERSTLOHNER Christoph AUTEliteARBÖ Gebrüder Weiss - Oberndorfer
29GREDLER Roman AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
30KREIDL Bernhard AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
31PRAXMARER Stefan AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
32HÖDLMOSER Rupert AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
33GABER Martin ROMU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
34SCHERNTHANNER Philipp AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
35OBKIRCHER Ricco AUTU23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
36COMPLOI Martin AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
37VOGL Mathias GEREliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
38WILDAUER Christian AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
39PICHLER Peter AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
40STARZENGRUBER Harald AUTEliteUNION Raiffeisen Radteam Tirol
41KONRAD Patrick AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
42RINNER Daniel LIEU23Tyrol - Team Radland Tirol
43PALOTAI Peter HUNU23Tyrol - Team Radland Tirol
44KIRCHMAIR Stefan AUTEliteTyrol - Team Radland Tirol
45RUETZ Benedikt AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
46KUEN Maximilian AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
47OBKIRCHER Marc AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
48WÖHRER David AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
49PREIDLER Georg AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
50HOFER Andreas AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
51WEISS Martin AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
52KAPELLER Hannes AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
53GAUGL Florian AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
54MAIR Stefan AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
55SCHOIBL Mario AUTU23Tyrol - Team Radland Tirol
56TOTSCHNIG Harald AUTEliteTyrol - Team Radland Tirol
57STEINER Benedikt AUTEliteWSA Viperbike Kärnten
58POOLE Liam AUSU23WSA Viperbike Kärnten
59HOMOLKA Adam CZEEliteWSA Viperbike Kärnten
60BENETSEDER Josef AUTEliteTeam Vorarlberg
61KALS Thomas AUTEliteDie NÖ Rad Union
62IMREK Christopher AUTU23Die NÖ Rad Union
63STOIBER Lukas AUTU23Die NÖ Rad Union
64SCHRITTWIESER Peter AUTU23Die NÖ Rad Union
65LUDWIG David AUTU23Die NÖ Rad Union
66GRASSMANN Franz AUTEliteDie NÖ Rad Union
67GRÖFLER Philipp AUTU23Die NÖ Rad Union
68GUTMANN Thomas AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
69EIBEGGER Markus AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
70HAUK Jürgen AUTEliteARBÖ Rapso Knittelfeld
71FRITZ Alexander AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
72LANG Paul AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
73PEINHAUPT Marco AUTU23ARBÖ Rapso Knittelfeld
74LIPTAK Matej SVKEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
75RICHTER Stefan AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
76TENOR Wolfgang AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
77NAGY Robert SVKEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
78HUBMANN Andreas AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
79POSCH Florian AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
80LEDERER Hannes AUTEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
81JENNEWEIN Sandro AUTU23ARBÖ Denzel Cliff Wilding
82MITOSINKA Robert SVKEliteARBÖ Denzel Cliff Wilding
83SCHRANGL Alexander AUTEliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
84LEOPOLD Hans-Jörg AUTEliteARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
85KUNZ Martin AUTU23RSC Amplatz
86WINTER Lukas AUTEliteRSC Amplatz
87SIMON Mario AUTU23RSC Amplatz
88BROSCHEK Stefan AUTEliteRSC Amplatz
89TÄUBEL Thomas AUTEliteRSC Amplatz
90GAUBITZER Michael AUTEliteRSC Amplatz
91SCHAFBAUER Josef GEREliteVeloclub Ratisbona Regensburg
92HERRMANN Sebastian GEREliteVeloclub Ratisbona Regensburg
93GORGES Martin GEREliteVeloclub Ratisbona Regensburg
94BOUBAL Martin CZEEliteVeloclub Ratisbona Regensburg
95CERNY Viktor CZEU23TJ Favorit Brno
96MATOUSEK Jiri CZEU23TJ Favorit Brno
97OHRAL Adam CZEU23TJ Favorit Brno
98SMOLA Lukas CZEU23TJ Favorit Brno
99RAJS David CZEU23TJ Favorit Brno
100EHRENBERGER Jakub CZEU23TJ Favorit Brno
101MANOUSEK Josef CZEU23TJ Favorit Brno
102MARKT Bernd AUTEliteTeam Südtirol Ciclismo 2000
103GUFLER Alexander ITAEliteTeam Südtirol Ciclismo 2000
104HILLEBRAND Manuel ITAEliteTeam Südtirol Ciclismo 2000
105KAPFHAMMER Thomas GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
106KISLINGER Simon AUTU23Team Kronawitter Run+Race Passau
107SCHMELZ Michael GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
108PETER Matthias GERU23Team Kronawitter Run+Race Passau
109BUCHANAN Timothy AUSEliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
110BILLER Martin GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
111FROMM Florian GEREliteTeam Kronawitter Run+Race Passau
112BERNDL Johannes GERU23Team Herbalife-Mailis.de
113HERBST Wilhelm GEREliteTeam Herbalife-Mailis.de
114BRANDL Roland AUTEliteTeam Herbalife-Mailis.de
115KRAUSS Sven GEREliteTeam Halanke.de - Öschelbronn
116BARTH Tim GERU23Team Halanke.de - Öschelbronn
117PFEIFFER Moritz GERU23Team Halanke.de - Öschelbronn
118MUCHE Christopher GERU23Team Halanke.de - Öschelbronn
119SELVI Timur GERU23Team Halanke.de - Öschelbronn
120MÜLLER Jan-Moritz GEREliteTeam Halanke.de - Öschelbronn
121FUßSTETTER Stefan GEREliteTeam Baier Corratec
122LECHERMANN Thomas GEREliteTeam Baier Corratec
123TRETTWER Helmut GEREliteTeam Baier Corratec
124FREY Sebastian GEREliteTeam Baier Corratec
125MRACEK Michal CZEU23SKC Prostejov
126FILIP Jakub CZEU23SKC Prostejov
127MARSALEK Nikolas CZEU23SKC Prostejov
128SALAJ Tomas CZEU23SKC Prostejov
129MIKA Oldrich CZEEliteTeam Mangertseder
130HERRMANN Jan GEREliteTeam Mangertseder
131KERKEZ Vladimir SLOEliteSava - KK Kranj
132ZRIMSEK Jure SLOEliteSava - KK Kranj
133POVSIC Anze SLOEliteSava - KK Kranj
134EDMÜLLER Benjamin GEREliteRudy Project Racing Team
135KENDLER Benedikt GERU23Rudy Project Racing Team
136GRASMANN Christian GEREliteRudy Project Racing Team
137LAMPATER Leif GEREliteRudy Project Racing Team
138LICHTENBERG Christian GEREliteRudy Project Racing Team
139HOLZMEIER Fabian GEREliteRC Herpersdorf
140VÖLK Florian GEREliteRC Herpersdorf
141KORNDÖRFER Benjamin GEREliteRC Herpersdorf
142SCHUNK Christopher GEREliteRC Herpersdorf
143MALGAY Lukas GERU23RC die Schwalben München
144WAGNER Sebastian GERU23RC die Schwalben München
145ENGELMANN Silvo GEREliteRC die Schwalben München
146STOFFEL Roman GEREliteRC die Schwalben München
147BÖKE Dominic GEREliteRC die Schwalben München
148REYNES Marc ESPElitePSK Whirlpool - Author
149PADOUR Frantisek CZEElitePSK Whirlpool - Author
150DANACIK Tomas CZEU23PSK Whirlpool - Author
151DVORSKY David CZEU23PSK Whirlpool - Author
152HEBIK Martin CZEElitePSK Whirlpool - Author
153PRETE Joshua AUSU23PSK Whirlpool - Author
154HOSEK Josef CZEU23PSK Whirlpool - Author
155VECERA Jakub CZEU23PSK Whirlpool - Author
156DLOUHY Vojtech CZEElitePSK Whirlpool - Author
157MARIN Matej SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
158GAZVODA Gregor SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
159GOLCER Jure SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
160BAJT Dejan SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
161REZMAN Bostjan SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
162VRECER Robert SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
163KRESNIK Jan SLOU23Perutnina Ptuj - Mixed Team
164RAKUSA Luka SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
165MUGERLI Matej SLOElitePerutnina Ptuj - Mixed Team
166BAUMAN Tomaz SLOU23Perutnina Ptuj - Mixed Team
167DRBOHLAV Jan CZEU23Experiment 23
168ZAORAL Filip CZEEliteExperiment 23
169ERBEN Libor CZEEliteExperiment 23
170DVORAK Tomas CZEU23Experiment 23
171HRACHOVEC Radek CZEU23Experiment 23
172DLASK Jindrich CZEU23Experiment 23
173KOPEC Ladislav CZEU23Experiment 23
174CERNY Michal CZEU23CK Windoor's Pribram
175ZAORAL Marek CZEU23CK Windoor's Pribram
176WOLF Jan CZEU23CK Windoor's Pribram
177SIMEK Adam CZEU23CK Windoor's Pribram
178ZELINKA Ondrej CZEEliteCK Windoor's Pribram
179SKALICKY Jiri CZEU23CK Windoor's Pribram
180BURKHARDT Holger GEREliteChampion System/RC Wendelstein
181FANKHAUSER Clemens AUTEliteChampion System/RC Wendelstein
182KÖRBER Sebastian GEREliteChampion System/RC Wendelstein
183DOHLUS Tobias GEREliteChampion System/RC Wendelstein
184TAZREITER Georg AUTEliteChampion System/RC Wendelstein
185KOLAR Michal SVKU23ASK Inter Bratislava
186MACAK Matus SVKU23ASK Inter Bratislava
187SLOTTA Martin SVKU23ASK Inter Bratislava
188SCHWABIK Johan SVKU23ASK Inter Bratislava
189WACHS Martin SVKU23ASK Inter Bratislava
190VRAZEL Viktor CZEU23ASC Dukla Praha Mix
191VENDOLSKY Ondrej CZEU23ASC Dukla Praha Mix
192BARES Jiri CZEU23ASC Dukla Praha Mix
193HACECKY Voytech CZEEliteASC Dukla Praha Mix
194FÜRST Roman CZEU23ASC Dukla Praha Mix
195KADLEC Milan CZEEliteASC Dukla Praha Mix
196HACECKY Martin CZEEliteASC Dukla Praha Mix
197MIXA Marek CZEEliteASC Dukla Praha Mix
198KADUCH Jan CZEU23ASC Dukla Praha Mix
199HOCHMANN Jiri CZEEliteASC Dukla Praha Mix
200KANKOVSKY Alois CZEEliteASC Dukla Praha Mix
201VIGH Zoltan HUNEliteAegon - Cycling Team
202KISS Gergely HUNEliteAegon - Cycling Team
203BORBELY György HUNEliteAegon - Cycling Team
204MOLNAR Istvan HUNEliteAegon - Cycling Team
205SIMON Balazs HUNU23Aegon - Cycling Team
206PALYI Csaba HUNU23Aegon - Cycling Team
207VEREBELYI Viktor HUNEliteAegon - Cycling Team
208PINTER Tamas HUNU23Aegon - Cycling Team
209SZABO-BICZOK Marton HUNU23Aegon - Cycling Team
210FLATSCHER Günther AUTEliteBIKEEXPRESS
211LACHMAYER Sebastian AUTEliteBIKEEXPRESS
212HORAK Lukas CZEEliteBohemia Cycling Team
213BRADAC Daniel CZEEliteBohemia Cycling Team
214EGERT Daniel AUTEliteRadsp. Stanger Kitzbühel
215RAMETSTEINER Roman AUTEliteARBÖ RC Linz
216BICHLMANN Daniel GEREliteRSV Rosenheim E.V.
217KLANER Christoph AUTU23ARBÖ Hallein
218RUZMARINOVIC Rene AUTEliteRoadbike-Holidays-KTM
219WEIDNER Maximilian GERU23Radsportverein 1895 Passau - GER
220SPENSBERGER Felix GERU23Quest RRV Inntal / Corratec-Quest Team
221RAU Michael GEREliteRSC 88 Regensburg
222MAIS Denis GEREliteRSC Elkofen
223MÜLLER-SCHELL Werner GEREliteRSC Wolfratshausen e.V.
224SCHWEIGER Thomas GEREliteTeam Nutridual
225KISKO Gabor HUNEliteBianchi Fahrrad Club
226BRANDL Wolfgang GEREliteVFR Herpersdorf
227ERLER Tobias GEREliteRudy Project Racing Team
228GOLLMANN Daniel AUTU23Champion System/RC Wendelstein
229KUSZTOR Peter HUNEliteAtlas Personal
Frauen, Juniorinnen
550PLEYER Lisa AUTElite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
551PINTARELLI Daniela AUTElite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
552PEKOVITS Karin AUTElite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
553SCHOBER Bernadette Theresia AUTElite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
554HAHN Jacqueline AUTElite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
555PERCHTOLD Christina AUTJuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
556RATKIC Larissa AUTJuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
557HILBER Julia AUTJuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
558DOMITNER Victoria AUTJuniorinnenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
559SCHLAGER Claudia AUTElite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
560SCHILLIG Annina SUIElite FrauenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
561SCHRATTENECKER Silke AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
562RUSO Karin AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
563HAINDL Anna Maria AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
564RIJKES Sarah AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
565STEGER Carmen AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
566OTT Uli AUTElite FrauenARBÖ Ricoh Ladies Team
567CIZGIN Pelin AUTElite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
568REINER Elisabeth AUTElite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
569LACKNER Lisa AUTElite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
570GRAUS Andrea AUTElite FrauenARBÖ Radteam Niederösterreich
571RITTER Martina AUTElite FrauenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
572UNTERBUCHSCHACHNER Elisabeth AUTElite FrauenÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
573GRATZL Brigitta AUTElite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
574PFISTERER Claudia AUTElite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
575REICHEL Julia GERElite FrauenRV Sturmvogel München
576DUBNOVA Jana CZEElite FrauenExperiment 23
577PARIZKOVA Anezka CZEJuniorinnenExperiment 23
578SCHRANGL Angelika AUTElite FrauenRoadbike-Holidays-KTM
579HARTL Manuela AUTElite Frauen
580KELLERMAYR Theresia AUTElite FrauenGIANT Stattegg
581GOLD Katrin GERElite FrauenRSC 88 Regensburg
582KREBS Brigitte AUTElite FrauenARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
583GEHNBÖCK Sylvia AUTElite FrauenNYX 2Radchaoten.com
584EBERHARDT Verena AUTJuniorinnenRSC ARBÖ Südburgenland
585ZELLER Viktoria AUTJuniorinnenRC ANF Mazda Eder Walding
586TESAR Barbara AUTElite FrauenARBÖ Kuota Speed Kueens Graz
587KOLLMANN Christina AUTElite FrauenUSC Chirio Forno d´Asolo
588VAN OIJEN Alisa AUTElite FrauenARBÖ Radsportteam Ried
Junioren
230SCHACHNER-NEDERER Moritz AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
231ZÖLß Alexander AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
232GROßSCHARTNER Felix AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
233LEHNER Daniel AUTJuniorenRC ARBÖ Wels Gourmetfein
234GRAßMAIR Andreas AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
235LIEB Alexander AUTJuniorenUNION Raiffeisen Radteam Tirol
236WAUCH Dennis AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
237SCHULTUS Patric AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
238PRASCHL Matthias AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
239PERKTOLD Lukas AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
240ANFANG David AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
241STEGER Lukas AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
242FERNSEBNER Thomas AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
243WOLF Stefan AUTJuniorenÖAMTC Bikepalast RC Tirol
244GOTTARDIS Maximilian AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
245KUCHER Michael AUTJuniorenÖAMTC Recheis Scott Lattella
246REITBAUER Andreas AUTJuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
247PAMMER Rene AUTJuniorenRC UNION einDRUCK Sarleinsbach
248HUBER Matthias GERJuniorenTeam Baier Landshut
249FUHRMANN Matthias GERJuniorenTeam Baier Landshut
250BRANDLMEIER Stefan GERJuniorenTeam Baier Landshut
251VARROS Balint HUNJuniorenRC ARBÖ Devine Tom Tailor Wörgl
252MICK Christoph AUTJuniorenKTM Donau Fritzi Racing
253KIENZL Daniel AUTJuniorenARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
254DOUPONA Florian AUTJuniorenARBÖ Hallein
255MEIERHOFER Dominik AUTJuniorenARBÖ Hallein
256DOLLESCHAL Patrick AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
257WAIBEL Andreas AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
258GALUN Kevin AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
259BRANDSTÄTTER Christoph AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
260GRATZER Dominik AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
261AUER Daniel AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
262BINDER Thomas AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
263TAFERNER Michael AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
264EISNER Markus AUTJuniorenASVÖ Volksbank Birkfeld
265HEGER Lorenz AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
266PAULUS Dennis AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
267PAULUS Daniel AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
268RIEBENBAUER Matthias AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
269PAVLIC Gregor AUTJuniorenDie NÖ Rad Union
270SOKOLL Andreas AUTJuniorenHRC Wigohaus ARBÖ Wolfsberg
271PICHLER Alexander AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
272KROGER Bernhard AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
273SACKL Richard AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
274ESSL Manuel AUTJuniorenJUFA Junior Cycling Team Graz
275RADONICS Máté HUNJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
276BEDIKE Marcell HUNJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
277MAGAS Dávid HUNJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
278PETRIK Gergö HUNJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
279BAKOSI Nandor HUNJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
280CANNING Christopher USAJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
281AKACS Istvan HUNJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
282KENYERES Ábel HUNJuniorenKSI Schwinn-Csepel SE
283MEDEK Tomas CZEJuniorenRottaler RSV
284HEIGL Philipp AUTJuniorenRLM Wien
285MATZNER Stefan AUTJuniorenRLM Wien
286WACHTER Patrick GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
287STRAUB Manuel GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
288SCHORMAIR Fabian GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
289SCHMITT marcel GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
290ACHTERBERG Yannik GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
291RAPPS Dario GERJuniorenTeam Auto Eder Bayern
292IMREK Dominik AUTJuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
293CSABA Nemeth HUNJuniorenRSC ARBÖ Südburgenland
294MÜHLBERGER Gregor AUTJuniorenRC ANF Mazda Eder Walding
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back - next page

© 2024 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details