Home Leistungen Kontakt Impressum Veranstaltungen
www.computerauswertung.at
// Events / ÖM/ÖSTM Krit. UNIQA Kriterium Lambach presented by Radsport Grassinger - 14. Mai 2006 / Starter list Deutsch/English -- Sunday 25. February 2024

Starter list ÖM/ÖSTM Krit. UNIQA Kriterium Lambach presented by Radsport Grassinger
BiBNameUCI-IDNat.CategoryTeam/Club
Elite ABC U23
1PICHLER Peter AUTElite AElk Haus Simplon Radteam
2LAUSCHA Robert AUTElite AElk Haus Simplon Radteam
3GRÜNDLINGER Hannes AUTElite AElk Haus Simplon Radteam
4MURER Wolfgang AUTElite AElk Haus Simplon Radteam
5STAUDINGER Philipp AUTElite CARBÖ Grassinger Lambach
6KUBICKA Stefan AUTElite CARBÖ Grassinger Lambach
7LINSBOTH Rene AUTElite CARBÖ Grassinger Lambach
8PACHINGER David AUTElite CARBÖ Grassinger Lambach
9HAUSER Patrick AUTElite U23ARBÖ Resch & Frisch
10REPITZ Daniel AUTElite CARBÖ Resch & Frisch
11HÖLLER Mario AUTElite AARBÖ Resch & Frisch
12STRAUß Christian AUTElite U23ARBÖ Resch & Frisch
13MAIR Thomas AUTElite AARBÖ Resch & Frisch
14WINTER Gerit AUTElite CARBÖ Resch & Frisch
15LAUSCHA Georg AUTElite U23Team ApoSport Krone Linz ARBÖ
16PATZL Stefan AUTElite U23Team ApoSport Krone Linz ARBÖ
17BRADLEY Andrew AUTElite ATeam ApoSport Krone Linz ARBÖ
18PAURITSCH Jürgen AUTElite CTeam ApoSport Krone Linz ARBÖ
19NEUWEG Michael AUTElite ATeam ApoSport Krone Linz ARBÖ
20FALTHEINER Werner AUTElite ATeam ApoSport Krone Linz ARBÖ
21SIMON Andreas AUTElite U23Team ApoSport Krone Linz ARBÖ
23KATZENSTEINER Hermann AUTElite CTeam Swiag - Teka
24LEGLER Andreas AUTElite BTeam Swiag - Teka
25LEXMÜLLER Mario AUTElite ATeam Swiag - Teka
26WAFLER Roland AUTElite ATeam Swiag - Teka
27JAUK Johann AUTElite ATeam Swiag - Teka
28TSCHELLNIG Christoph AUTElite U23Team Swiag - Teka
29EGERT Daniel AUTElite U23Team Swiag - Teka
30KREIL Andreas AUTElite U23ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
31PROBST Rupert AUTElite BARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
32DÜRAGER Alexander AUTElite U23ARBÖ Junkers Royalbeach Braunau
33GAUBITZER Michael AUTElite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Pioneer
34VOLLMANN Joachim AUTElite BARBÖ Denzel Cliff UNIQA Pioneer
35HUFNAGEL Daniel AUTElite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Pioneer
36TENOR Wolfgang AUTElite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Pioneer
37TÄUBEL Thomas AUTElite CARBÖ Denzel Cliff UNIQA Pioneer
38FORSTNER Andreas AUTElite BARBÖ Denzel Cliff UNIQA Pioneer
39RETTENEGGER Thomas AUTElite BARBÖ Denzel Cliff UNIQA Pioneer
40PRITZ Lukas AUTElite U23Team Corratec Graz ARBÖ
41MOSER Florian AUTElite U23Team Corratec Graz ARBÖ
42OSWALD Benedikt AUTElite U23Team Corratec Graz ARBÖ
43GASSMAYR Robert AUTElite U23Team Corratec Graz ARBÖ
44GRUNDNER Lukas AUTElite CTeam Corratec Graz ARBÖ
45HÖFLER Matthias AUTElite CTeam Corratec Graz ARBÖ
46KOCNER Michael AUTElite U23Niederösterreichische Rad Union
47KAINEDER Felix AUTElite U23Niederösterreichische Rad Union
48BEREIN Friedrich AUTElite ANiederösterreichische Rad Union
49TAZREITER Georg AUTElite U23Niederösterreichische Rad Union
50GRASSMANN Franz AUTElite U23Niederösterreichische Rad Union
51GRAF Andreas AUTElite U23Niederösterreichische Rad Union
52EGGER Alexander AUTElite U23Niederösterreichische Rad Union
53GRÜNER Patric AUTElite U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
54STOCK Thomas AUTElite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
55KRONTHALER Alois AUTElite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
56KIMMEL Manfred AUTElite U23UNION Raiffeisen Radteam Tirol
57BACHLER Bernhard AUTElite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
58HECHENBLAICKNER Markus AUTElite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
59GREDLER Roman AUTElite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
60WILDAUER Christian AUTElite CUNION Raiffeisen Radteam Tirol
61SOKOLL Christoph AUTElite U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
62REISER Johannes AUTElite BARBÖ Rapso Knittelfeld
63FLECHL Heimo AUTElite U23ARBÖ Rapso Knittelfeld
64GSTREIN Stefan AUTElite U23RCBike Denifl Wedl Kaffee
65KNOPF Michael AUTElite ASava
66MORAWETZ Friedrich AUTElite U23RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
67DORNBUSCH Philipp M. AUTElite U23RC UNION Haus
68WEINMÜLLER Mario AUTElite U23ARBÖ Hallein
69WÖHRER Bernhard AUTElite CARBÖ RC Linz
Elite Frauen
1PFISTERER Claudia AUTElite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
2SCHRATTENECKER Silke AUTElite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
3FRIEDL Heike AUTElite FrauenARBÖ Grassinger Lambach
4PINTARELLI Daniela AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
5PIERINGER Angelika AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
6PUDIL Pia AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
7SCHATTE Kathrin AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
8SCHÖGL Gudrun AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
9SCHOBER Bernadette Theresia AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
10SOEDER Christiane AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
11SPRÜGL Veronika AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
12WEIGL Yvonne AUTElite FrauenARBÖ Uniqa Wiesbauer Graz
13WIESER Isabella AUTElite FrauenARBÖ Elk Haus NÖ
14HAUER Siegrid AUTElite FrauenARBÖ Elk Haus NÖ
16RUSO Karin AUTElite FrauenARBÖ Elk Haus NÖ
18PRISCHL Chrisabel AUTElite FrauenARBÖ Elk Haus NÖ
19SPERDIN Iris AUTElite FrauenARBÖ Elk Haus NÖ
20WIESER Karin AUTElite FrauenARBÖ Elk Haus NÖ
21SCHACHL Monika AUTElite FrauenARBÖ RC Tirol
22WENDTNER Margit AUTElite FrauenARBÖ RC Tirol
23LANGER Catherine AUTElite FrauenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
24MIGSCHITZ Elisabeth AUTJuniorinnenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
25KREBS Brigitte AUTElite FrauenARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See
26GRAUS Andrea AUTElite FrauenBigla Cycling Team
27KREIDL Corina AUTJuniorinnenARBÖ RC Tirol
Junioren
91HOLZINGER Jürgen AUTJuniorenARBÖ Grassinger Lambach
92FUHRIMANN Felix AUTJuniorenARBÖ Resch & Frisch
93PILSNER Günter AUTJuniorenARBÖ Resch & Frisch
94ZOJER Philipp AUTJuniorenARBÖ Resch & Frisch
95BRÄNDLE Dominik AUTJuniorenÖAMTC Schwalbe Rankweil
97LADNER Mathias AUTJuniorenÖAMTC Schwalbe Rankweil
98RIEPAN Stefan AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
99WEISS Sven AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
100KOPEINIG Florian AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
101HEITZMANN Daniel AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
102KRISTOF Achim AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
103FRITZ Alexander AUTJuniorenÖAMTC RLM Grafenstein
104ANGERMAIR Fabian AUTJuniorenARBÖ RC Tirol
105RINNER Christof AUTJuniorenARBÖ RC Tirol
106GOLLMANN Markus AUTJuniorenTUS Caska Pucher Feldbach
107LAMMER Michael AUTJuniorenUNION RC Sonnenhaus
108GELOSKY Patrick AUTJuniorenUNION RC Sonnenhaus
109SCHORN Daniel AUTJuniorenARBÖ Hallein
110GRUBNER Karl AUTJuniorenUnion Radrennteam Pielachtal
112GÖK Muhammed AUTJuniorenÖAMTC Recheis Lattella
113OBKIRCHER Ricco AUTJuniorenÖAMTC Recheis Lattella
114ZOIDL Riccardo AUTJuniorenUNION RC Schartner Bombe e
115DUNZINGER Robert AUTJuniorenUNION RC Schartner Bombe e
116STOCKREITER Markus AUTJuniorenARBÖ Sparkasse Pernitz
117PFANDL Stefan AUTJuniorenARBÖ Rapso Knittelfeld
118SINGER Michael AUTJuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
119KURTISI Mersad AUTJuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
120LANGER Christopher AUTJuniorenRC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
121OBERBRAMBERGER Markus AUTJuniorenRadteam Waidhofen
122AUER Gernot AUTJuniorenRC Hoval-Volksbank-Birkfeld
123WANNER Mathias AUTJuniorenÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
124KIRCHMAIR Stefan AUTJuniorenÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
125WALCH Armin AUTJuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
126DAUM Christian AUTJuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
127HALMETSCHLAGER Matthias AUTJuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
128BLAßNIG Thomas AUTJuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
129STEIDL Georg AUTJuniorenARBÖ RC OSL Raika Wörgl
130PAVLU Michael AUTJuniorenRC RIH ASVÖ Erste Bank Tulln
131KRIZEK Matthias AUTJuniorenARBÖ Radsportteam Ried
132HRINKOW Dominik AUTJuniorenÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
133HESS Daniel AUTJuniorenARBÖ Purgstall
134LOCKINGER Stefan AUTJuniorenUNION Eindruck Sarleinsbach
U 13
81FRISCHMUTH Andreas AUTU-13ARBÖ Grassinger Lambach
83MAYERHOFER Valentin AUTU-13RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
84TRSTENJAK Mario AUTU-13RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
85PAULUS Dennis AUTU-13RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
86PRAXMARER Simon AUTU-13ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
87HIRSCHBERGER Lukas AUTU-13ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
88WURM Mario AUTU-13ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
89BOSMANN Patrick AUTU-13ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
90GUNTSCHNIG Michael AUTU-13ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
91GADERMAIER Thomas AUTU-13ARBÖ Radsportteam Ried
92PEHEIM Sebastian AUTU-13ARBÖ Purgstall
93SACKL Reinhard AUTU-13Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
94FLANKL Moritz AUTU-13ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
95HANSER Marko AUTU-13UNION Raiffeisen Radteam Tirol
96STRASSER Sebastian AUTU-13ARBÖ RC St. Pölten ERD
U 15
41PÖSTLBERGER Lukas AUTU-15ARBÖ Grassinger Lambach
42WACHHOLBINGER Daniel AUTU-15ARBÖ Grassinger Lambach
43LINDLBAUER Christoph AUTU-15ARBÖ Resch & Frisch
44UMHALLER Andreas AUTU-15ARBÖ Resch & Frisch
45BRUNNMAIR Robert AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
46FRAUENEDER Rainer AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
47BERTHIER Alexander AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
48RAMMERSTORFER Gregor AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
49FRAUENEDER Armin AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
50HANGLER Sebastian AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
51PRASCHL Matthias AUTU-15ARBÖ Radsportteam Ried
52KOINEGG Max AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
53SACKL Richard AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
54LANG Simon AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
55FORSTNER Patrick AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
57GRASS Philipp AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
58BERGLEZ Manuel AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
59TAFERNER Michael AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
60EISNER Markus AUTU-15Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
61PERCHTHALER Kevin AUTU-15ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
62GUNTSCHNIG Manuel AUTU-15ARBÖ ASKÖ T. Graf St. Andrä
63OBERMANN Tobias AUTU-15ARBÖ Purgstall
64WAUCH Dennis AUTU-15Silvretta Mario´s Bike
65PEINHAUPT Marco AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
66PUSTERHOFER Stefan AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
67SCHIMPFHUBER Sascha AUTU-15ARBÖ Rapso Knittelfeld
68GRUBER Rene AUTU-15ARBÖ Sparkasse Pernitz
69PAVLIC Gregor AUTU-15ARBÖ Sparkasse Pernitz
70WOLF Philipp AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
71HÖRMANN Clemens AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
72POPP Philipp AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
73ZOLLNER Andreas AUTU-15ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
75NEUNHÄUSERER Daniel AUTU-15ÖAMTC Recheis Lattella
76STRELE Laurin AUTU-15ÖAMTC Recheis Lattella
77WINKLER Andreas AUTU-15RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
78KOLLER Lukas AUTU-15RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
79KÄFER Dario AUTU-15TUS Caska Pucher Feldbach
80NEUBAUER Patrick AUTU-15TUS Caska Pucher Feldbach
81ENNE Marco AUTU-15Union Radrennteam Pielachtal
83ZLOMEK Christopher AUTU-15Union Radrennteam Pielachtal
84DECKER Armin AUTU-15RC ÖAMTC Kostel's Radshop
85GÖTZ Roland AUTU-15ARBÖ RC OSL Raika Wörgl
86HUDELIST Phillip AUTU-15ÖAMTC Schwalbe Rankweil
87POLANSEK Eric AUTU-15Mc Donald's Klopeiner See
88PIRKLBAUER Simon AUTU-15-
89KUNZ Martin AUTU-15UNION Wilhelmsburg
90FLANKL Maximilian AUTU-15ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr
U 17
141ROTHAUER Pascal AUTU-17ARBÖ Grassinger Lambach
142ATZMANSTORFER Lukas AUTU-17ARBÖ Resch & Frisch
143ILLENBERGER Paul AUTU-17ARBÖ Resch & Frisch
144NEUBAUER Michael AUTU-17ARBÖ Resch & Frisch
145LANG Paul AUTU-17Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
146MAYER Anton AUTU-17Junior Cycling Team Graz - Steiermark ARBÖ
147LADNER Patrick AUTU-17ÖAMTC Schwalbe Rankweil
148KOCHBERGER Jan AUTU-17ARBÖ Purgstall
149SOKOL Jan AUTU-17ÖAMTC RLM Grafenstein
150PIRKER Christian AUTU-17ÖAMTC RLM Grafenstein
151WULZ Philip AUTU-17ÖAMTC RLM Grafenstein
152HALLER Marco AUTU-17ÖAMTC RLM Grafenstein
153GLATZ Martin AUTU-17ARBÖ Radsportteam Ried
154HASIBEDER Thomas AUTU-17ARBÖ Radsportteam Ried
155HOI Matthias AUTU-17ARBÖ RLM Villach OMYA
156WOISETSCHLÄGER Viktor AUTU-17ARBÖ RC Tirol
157KAMMERLANDER Alexander AUTU-17ARBÖ RC Tirol
158LANSER Mathias AUTU-17TUS Caska Pucher Feldbach
159GOLLMANN Daniel AUTU-17TUS Caska Pucher Feldbach
160FISTER Karlo AUTU-17Union Radrennteam Pielachtal
161SCHOIBL Mario AUTU-17ARBÖ Hallein
162GELOSKY Lukas AUTU-17UNION RC Sonnenhaus
163EDER Dominik AUTU-17ARBÖ Hallein
164GRUBNER Georg AUTU-17Union Radrennteam Pielachtal
165ZLOMEK Patrick AUTU-17Union Radrennteam Pielachtal
166ZÖCHBAUER Bernhard AUTU-17Union Radrennteam Pielachtal
167TÄUBEL Christoph AUTU-17Union Radrennteam Pielachtal
168ZORN Jakob AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
169MAIR Stefan AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
170WEISS Martin AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
171OBKIRCHER Marc AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
172RUETZ Benedikt AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
173ERLER Tobias AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
174SATTLECKER Florian AUTU-17ÖAMTC Recheis Lattella
175LARESSER Daniel AUTU-17RC Eisenwurzen
176GEYERHOFER Gregor AUTU-17UNION RC Schartner Bombe e
177AIGNER Markus AUTU-17UNION RC Schartner Bombe e
178HOFER Lukas AUTU-17UNION RC Schartner Bombe e
179RABEDER Michael AUTU-17UNION RC Schartner Bombe e
180HOFER Andreas AUTU-17ARBÖ Sparkasse Pernitz
181TSCHANK Stefan AUTU-17ARBÖ Sparkasse Pernitz
182HOFFELLNER Lukas AUTU-17ARBÖ Rapso Knittelfeld
183ZULFIKARI Elis AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
184GRÜN Lawrence AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
185KONRAD Patrick AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
186MIGSCHITZ Richard AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
187TREITLER Bernhard AUTU-17RC Burkert-Druck Pottendorf Gestetner
188GAUGL Florian AUTU-17RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
189KOBALD Christian AUTU-17RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
190KOBALD Robert AUTU-17RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
191PREISS Markus AUTU-17RC Hoval-Volksbank-Birkfeld
192WANNER Philipp AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
193KANDOLF Christoph AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
194KAPELLER Hannes AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
195LENER Andreas AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
196SANOLL Michael AUTU-17ÖAMTC Raika Kleidermair Inzing
197JIRKA Michael AUTU-17Benefit Radsportverein
Please understand that the starters can only be released after a manual review.
 back 

© 2024 Markus Lindinger   | Privacy Policy
Accept

We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features, and to analyze traffic on our site. We also share information about your use of our website with our social media, advertising and analytics partners. Our Affiliates may aggregate this information with other information that you have provided to them or that you have collected as part of your use of the Services.Details